Benim Hikayem

Her şeyden önce mutlu bir insanım. Ve bu mutluluğu sevdiklerimle paylaşmaktan keyif alırım. Yemeyi, içmeyi, gezmeyi, görmeyi, keşfetmeyi, öğrenmeyi, eğlenmeyi , heyecanlanmayı ve gülmeyi çok severim.

Hayatımdaki vazgeçilmez değerlerim aile, dostluk, samimiyet ve vefa.

Sevdiklerimin mutluluklarıyla çoğalan üzüntülerini ise en az onlar kadar yaşayarak içselleştiren iflah olmaz biriyim.
Bütün bunların yanısıra düzeni seven, sorundan ziyade çözüm odaklı olan, bardağı tarafsız değerlendirmeye çalışan, hayatın akışına teslim olma öğretisini felsefe olarak benimsemekle birlikte gündelik hayatın gerektirdiği durumlarda planı ve düzeni seven, belirsizliğin içinde olmaktan hoşlanmayan bir yapıya sahibim.

Beni tanıyan herkes spora olan sevgimi ve ilgimi bilir. Spor sevgim önce çeşitli dallarıyla hayatımda yer alırken 20’li yaşlarımın başında yogayla tanışmamla farklı bir boyut kazandı. Bu süre içerisinde çeşitli eğitmen ve öğretmenlerin derslerine ve eğitimlerine katıldım. 2006 yılında öğrencisi olmamla birlikte Merih Kenet ile kesişen yollarımız 2009 yılında kendisinin asistanı olarak Merih Kenet Yoga Stüdyosu’nun kuruluş, oluşum ve yapılandırma sürecinde görev almamla devam etti. 2010 yılında Vivekananda Yoga Üniversitesi’ nin 200 saatlik yoga eğitmenlik sertifika programını tamamlayarak yoga eğitmeni olarak ders ve eğitim vermeye hak kazandım. 2003 yılında kızımın doğumu ile beraber çocuk yogası ve yoganın çocuklar üzerindeki etki ve faydaları üzerinde başladığım çalışmalarımın ışığında mezuniyet tezimi de çocuk yogası ve faydaları üzerine tamamladım. 2009 – Haziran 2013 yılları arasında Merih Kenet Yoga Stüdyosu’nda Başlangıç ve İleri Seviye Yoga dersleri verdim. 2011 yılında anne adayları ile yaptığım prenatal (hamilelik) yogası dersleri ile anneliğin mucizelerine yeniden şahit olurken, doğum sonrası postnatal (hamilelik sonrası) yoga derslerim ile bedenin doğum sonrası iyileşmesi , güçlenmesi, fiziksel ve hormonal değişikliklerin dengelenmesi üzerine yoğunlaştık. Anne&bebek yoga derslerim ile onların mucizeleriyle birarada olmaktan büyük keyif ve heyecan duymaktayım. Çocuk ve genç yogası derslerim ile de yogayı her yaştan bireyle paylaşmaya devam etmekteyim. 2010-2011 , 2011-2012 eğitim ve öğretim yıllarında İstek Özel Semiha Şakir Okulları’ nda (İstek Özel Barış Anaokulu, İstek Özel Barış İlköğretim Okulu, İstek Özel Semiha Şakir Lisesi) okulöncesi, ilköğretim ve lise öğrencilerine yoga öğretmenliği yaptım. Halen Başlangıç ve İleri Seviye Yoga derslerimin yanında anne&bebek yogası, çocuk ve genç yogası dersleri vermekteyim. 2012 yılından beri ise Yeditepe Üniversitesi’nde yoga eğitmeni olarak görevime devam etmekteyim.

Bugüne kadar hem hayat hem de yoga yolculuğumda beni besleyen, büyüten, geliştiren ve bugün olduğum kişi haline getiren hayat öğretmenlerime ve yoga eğitmenlerime sonsuz sevgi ve saygılarımla teşekkür ederim.

Ve sevgili öğrencilerim; herbirinize ders içinde kelimelerin ötesinde benimle bedenlerinizle, nefeslerinizle iletişim kurduğunuz, verdiğiniz ve aldığınız her güzellik için teşekkür ederim.

                                                                                                                                                     YELİZ CAR